WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Spor zemin kaplama

Spor zemin kaplama

Sports flooring: Çok amaçlı spor salonu zemin kaplama sistemlerinin antrenman ve müsabakalar için konfor ve güvenlik ve mekanik yüklere karşı farklı seviyelerde dayanıklılık sağlaması gerekmektedir.

Spor tesislerinde, okullarda, üniversitelerde, dans akademilerinde, tenis ve fitness merkezlerinde, her yerde zemin kaplamalarımızı görebilirsiniz.

Dünyanın her yerinde, klasik renklerde ve tasarım renklerinde binlerce metre karelik spor salonu zemini döşemiş bulunmaktayız.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

      

Doğru spor zemini – başarılı bir Spor Salonu için önemli bir faktör
Çocuklar, gençler, koşucular veya elit sporcular tarafından kullanılan spor zemini ne olursa olsun, döşenen zeminin gereksinimlerinizi karşılaması çok önemlidir.

Hedeflenen kullanıcı grubu için mümkün olduğunca etkili bir spor zemin seçimi yapmak için aşağıdaki faktörlerin dikkate alınması önemlidir:

Konfor
Zemin, vücudun bağlarını ve eklemlerini korumak için kullanıcının uygun ihtiyaçlarına göre tasarlanmalıdır.

Güvenlik
Zemin, doğru miktarda sürtünme sağlamalıdır. Bu, hızlı ve güvenli hareket sağlamak için önemlidir.

Yaşam Beklentisi
Yeni bir spor zemini büyük bir yatırımdır ve uzun bir yaşam beklentisine sahip olmalıdır.

Bakım
Zemin dayanıklı ve temiz tutulması kolay olmalıdır.

Uzun ömürlü
Elastik, güçlü ve pürüzsüz
Uluslararası sertifikalar
Maksimum spor konforu ve sıfır sakatlanma
Kayma direnci ve kayma özellikleri arasında sağlanmış denge
İyi derecede dikey top hareketleri
Net çizgi işaretleme ve sıfır parlama
Yüksek yük kaldırma özellikleri
Aşınmaya dayanıklı ve su bazlı kaplamalar
Ses geçirmezlik özellikleri
Temizliği kolay
Bakım ve onarımı kolay

Doğru Çözüm İçin - Her Alanı ve her Sport
Spor tesisleri, atletik standartların ötesinde performans göstermeli ve sınavlara, danslara, mezuniyetlere ve hatta yerel seçimlere ev sahipliği yapmalıdır.

Geniş ürün portföyümüz, çok amaçlı bir salondaki boş zaman sporlarından profesyonel spor sahalarındaki rekabet seviyelerine kadar tüm gereksinimlere cevap verecektir.

Her Zorluk İçin | Bir Çözüm
İster bir okul spor salonu veya profesyonel bir spor arenası inşa etmek veya yenilemek isteyin, Tarkett Sports Indoor her spor için ideal çözümü sunar: ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış konfor, performans ve çok yönlülük.

Kapalı Spor Zemini

Açık Spor Zemini

Fitness Zeminleri

Kapalı/Açık Tenis Zeminleri

Üç çeşit Spor Zemin Kaplaması
Spor zemin kaplaması hakkında konuştuğunuzda, üç farklı türden başlarsınız:

Nokta-elastik Spor Zemin : yumuşak bir kaplama, genellikle beton gibi sert bir yüzey üzerinde bir mat. Daha küçük spor salonları, anaokulları ve aktivite alanları için önerilir.

Alan-elastik Spor Zemin; sert bir kaplama, örneğin esnek bir travers yapısının (zemin altı) üzerine monte edilmiş ahşap. Alabileceğiniz en iyi top ribaundunu istediğinizde basketbol odaklı spor salonları için önerilir.

Kombine-elastik spor zemini: bu durumda zemin, örneğin Taraflex spor minderi gibi bir nokta elastik kaplama ile birlikte esnek bir alt yapıya sahiptir. Her türlü jimnastik ve diğer egzersizler için uyarlanmış spor salonları için önerilir.

HAVA KUBBELERİ FUTBOL İÇİN SUNİ ÇİM SUNİ ÇİM PEYZAJ DÜŞMEYE KARŞI KORUMA YÜZEYİ ZEMİN KAPLAMALARI VE ÇİM KORUMA HİBRİT ÇİM SİSTEMİ BUZ PATENİ PİSTİ LEG PROFESYONEL JİMNASTİK ÇOK KULLANIMLI OYUN ALANLARI ENGEL KURSLARI DİĞERLERİ AÇIK SPOR SALONU PADEL POMPA YOLU OKUL JİMNASTİĞİ SKORBORD SPOR DÖŞEME STADYUM VE ARENA KOLTUKLARI TENİS PARÇA ALANI

Çoklu Spor Sahası Zemin Kaplama
Çoklu Kullanım Sahası Zemin Kaplama
Badminton Sahası Zemin Kaplama
Basketbol Sahası Zemin Kaplama
Hentbol Sahası Zemin Kaplama
Voleybol Sahası Zemin Kaplama
Dans Sahası Zemin Kaplama
Masa Tenisi Sahası Zemin Kaplama
Futsal Sahası Zemin Kaplama
Silindir Ve El Sporları Sahası Zemin Kaplama
Sağlık Sahası Zemin Kaplama
Fitness Sahası Zemin Kaplama

Hizmet verdiğimiz diğer bölgeler

İstanbul Spor zemin kaplama

Adalar Spor zemin kaplama
Arnavutköy Spor zemin kaplama
Ataşehir Spor zemin kaplama
Avcılar Spor zemin kaplama
Bağcılar Spor zemin kaplama
Bahçelievler Spor zemin kaplama
Bakırköy Spor zemin kaplama
Başakşehir Spor zemin kaplama
Bayrampaşa Spor zemin kaplama
Beşiktaş Spor zemin kaplama
Beykoz Spor zemin kaplama
Beylikdüzü Spor zemin kaplama
Beyoğlu Spor zemin kaplama
Büyükçekmece Spor zemin kaplama
Çatalca Spor zemin kaplama
Çekmeköy Spor zemin kaplama
Esenler Spor zemin kaplama
Esenyurt Spor zemin kaplama
Eyüpsultan Spor zemin kaplama
Fatih Spor zemin kaplama
Gaziosmanpaşa Spor zemin kaplama
Güngören Spor zemin kaplama
Kadıköy Spor zemin kaplama
Kağıthane Spor zemin kaplama
Kartal Spor zemin kaplama
Küçükçekmece Spor zemin kaplama
Maltepe Spor zemin kaplama
Pendik Spor zemin kaplama
Sancaktepe Spor zemin kaplama
Sarıyer Spor zemin kaplama
Silivri Spor zemin kaplama
Sultanbeyli Spor zemin kaplama
Sultangazi Spor zemin kaplama
Şile Spor zemin kaplama
Şişli Spor zemin kaplama
Tuzla Spor zemin kaplama
Ümraniye Spor zemin kaplama
Üsküdar Spor zemin kaplama
Zeytinburnu Spor zemin kaplama

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.