WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Pvc Yer Kaplama | رضيات PVC | PVC Flooring

Pvc Yer Kaplama | رضيات PVC | PVC Flooring

Doku Zemin olarak, Tasarlanmış ve seçilir. Dahil olmak üzere farklı kalite, şekiller ve malzemelerin, birçok farklı kat vardır ahşap zeminler veya parke olarak adlandırılan, dünya çapında en yaygın zeminlerden biri olan, en belirgin özelliklerini ve nasıl özen gösterileceğini vurgulayacağımız PVC zeminlere ek olarak, farklı seramik türlerinden yapılmış zeminler de vardır.

diğer birçok avantaj ile karakterize edilirler. Bu zeminler, plastik zeminler, esnek zeminler, taş plastik zeminler, kauçuk zeminler ve ayrıca vinil zeminler de dahil olmak üzere niteliklerini yansıtan bir dizi isimle bilinir.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

      

PVC DÖŞEME ÖZELLİKLERİ
Bu tür döşemelerin özellikleri, parke zeminlerin özelliklerine çok benzer, pek çok kişi buna plastik parke diyor ve bu tür döşeme, suya, güneşe ve neme karşı dayanıklılık gibi özellikleri nedeniyle çok popüler oldu. aşağıdakiler en öne çıkanlardır:

ÇEVRE DOSTU
PVC yer döşemesi uluslararası standartlara uygun olarak yapılmıştır, bu nedenle çevre dostudur ve herhangi bir toksik madde içermez.

Ayrıca çevreyi koruyan birçok toplulukta yayılmasına neden olan kirlilik önleyici ve formaldehit bileşenlerinden arındırılmış olarak kabul edilir. kullanımı evlerimizi çevre dostu yapmak için en önemli adımlardan biridir .

NEME DAYANIKLI
PVC parkenin en önemli avantajlarından biri, neme ve küflenmeye karşı direncidir, bu da onu banyo ve mutfak zeminleri için ideal bir seçim haline getirir, özellikle yüksek nem ile karakterize sıcak iklime sahip bölgelerde, bu nedenle bu tür parke satın almak evdeki nemden kurtulun .

UYGUN PVC DÖŞEME FİYATLARI
Pvc zemin kaplamanın avantajlarından biri de kabul edilebilir fiyatlarının ahşap zemin gibi diğer zemin kaplama türlerine göre daha düşük olmasıdır ve pvc zemin fiyatları markaya göre değişiklik göstermekte ve bazı markalar fiyatlarını fiyatlarından daha yüksek bulabilmektedir. diğer şirketlerden.

Kauçuk veya esnek zeminlerin fiyatı, diğer birçok faktöre, özellikle zeminin kalınlığını ve aşınma tabakasının kalınlığını içeren kaliteye bağlıdır, bu nedenle en iyi PVC zemin türleri, daha düşük fiyattan daha yüksek bir fiyata bulacaksınız. kaliteli türleri vardır, ancak genel olarak bu zeminler pahalı ahşap zeminlerden daha ucuz kalır

olur ve PVC zeminlerin ömrü 5 ila 5 arasında değiştiği için temizlik kolaylığı, esas olarak zeminin kalitesine bağlı olan ömrünü uzatır. 15 yıl.

KURULUM VE DEMONTAJ KOLAYLIĞI
Plastik parke döşeme, hafif ve kontrol edilmesi kolay malzemesiyle ünlüdür, bu da montajı kolaylaştırır.İsterseniz kendiniz monte edebilir ve demonte edebilirsiniz, bu da diğer döşeme türlerine göre ek bir avantaj sağlar.

ŞEKİL VE TASARIM ÇEŞİTLİLİĞİ
PVC yer döşemelerinin en önemli özelliklerinden biri, formlarının çeşitliliği, bir kısmı porselen, seramik ve parke benzeri olup, PVC zemin olarak tüm ihtiyaçları karşılayan büyük paneller ve istek üzerine küçük paneller olarak tasarlanabilmektedir.

mutfaklar, odalar, ofisler, kapalı oyun alanları, hastaneler ve diğerleri için uygundur.

TEMİZLEMESİ KOLAY
Zeminler elektrikli süpürge veya fırça ile temizlendiği için oldukça kolay temizlenebilir ve leke olması durumunda nemli bir bezle çıkarılabilir ve bu zeminlerin uzun süre bozulmadan kalabilmesi için her gün temizliğe devam edilmesi gerekir. olabildiğince

PVC zeminlerin suya dayanma kabiliyeti göz önüne alındığında, bu tür zeminlerin cilalanması ve temizlenmesi yöntemlerinin ahşap parke zeminleri temizleme ve cilalama yöntemlerine çok benzer olduğunu belirtmekte fayda var .

PVC DÖŞEMENİN DİĞER DÖŞEMELERLE KARŞILAŞTIRILMASI

PARKE ZEMİN
Bu iki zemin tipi arasında karşılaştırmaya konu olan iki husus vardır, ilk olarak PVC zemin fiyatlarının muadillerine göre nispeten daha düşük olduğunu gösteren PVC zemin ve ahşap zemin fiyatlarının karşılaştırılması. İkinci özellik, dış etkenlere karşı savunmasızlıktır ve burada da çoğu plastik parke türü, kırılmaya ve hasara daha duyarlı olan ahşap parkeden daha iyi performans gösterir.

PVC DÖŞEMENİN DERİ DÖŞEME İLE KARŞILAŞTIRILMASI
İki kat şekil olarak biraz benzer olabilir, ancak deri zeminler yalnızca iki katmandan oluşur, bu da onları çizilmeye karşı daha duyarlı hale getirir ve koruma tabanına sahip PVC zeminlerin aksine statik elektrik ve yangına dayanıklı olarak kabul edilmez. Statik elektrik ve yangına karşı dayanıklı olmanın yanı sıra suya dayanıklılık ve kaymazlık avantajı sağlar.

PVC yer döşemesi satın alacaksanız, Türkiye'deki veya bazılarının vinil döşeme dediği en önemli PVC mağazalarının aşağıdaki listesine ve en önemli bilgilerine bir göz atmanızı öneririz:

VİNİL DÖŞEME ŞİRKETİ
Bu şirket, evin tüm odaları, mutfaklar, banyolar vb. için PVC olarak adlandırılan çeşitli plastik parke türleri sunmaktadır. Şirketin ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dhabi ve Dubai dahil olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır

Türkiye'DE PVC DÖŞEME SATIN ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Dubai, Abu Dabi veya Emirates'in diğer şehirlerinden herhangi birinde PVC zemin kaplaması satın almadan önce, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç önemli bilgiyi okumanızı tavsiye ederiz:

Flaş gibi yüksek konsantrasyonlu kimyasal temizlik malzemeleri kullanmayın.
Yerdeki ağır mobilyaları çekip taşımayın, yerini değiştirirken çekmek yerine kaldırın.
Zeminin kalitesini sağlamak ve kaliteli bir zemin elde etmek için tanınmış firmalardan satın almak
Bununla, PVC zeminlerin özellikleri ve bu tür zeminleri satın alırken karşılaşılabilecek zorluklarla ilgili en önemli şeyler için elinize bir rehber koyduk, ancak genel olarak PVC zeminleri döşemek iyi bir seçenektir çünkü PVC zeminlerin dezavantajlarının neredeyse yok denecek kadar az olmasına ek olarak harika özellikleri.

Tasarımlar ve dekorasyonlarla ilgili daha fazla konu için Evim bölümüne ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki ilk Arapça MyBayut Emlak Blogunda birey, toplum, eğlence ve gayrimenkul ile ilgili birçok makaleye göz atabilirsiniz

 

vinil döşeme | PVC döşeme montajı | Plastik parkenin dezavantajları | İstanbul'da pvc döşeme fiyatı | PVC Döşemenin Dezavantajları | pvc parke zeminler | pvc fiyatları döşeme İstanbul'da | İStanbul'da pvc döşeme

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.