WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Pvc Merdiven Kaplama | Pvc Stair Covering | تغطية الدرج البلاستيكية

Pvc Merdiven Kaplama | Pvc Stair Covering | تغطية الدرج البلاستيكية

Doko zemin Merdiven kaplama çeşitleri arasında size ucuz fiyatlı ve kaliteli olan yer döşeme malzemesi olarak pvc zemin kaplama malzemesini tavsiye ediyoruz.

Kaymayı önleyici özelliğiyle anaokulu ve kreş gibi alanlarda çocukların düşmelerindeki yaralanmaları en aza indirir.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

      

Hijyen açısından antibakteriyel olduğu için hastanelerde kullandığımız tek yer döşeme ürünüdür.

Kaymaz merdiven kaplama olarak en iyi ürün ve kaliteli yer döşeme malzemesidir.

Buna ilave olarak basamakların ön kısmına tırtıklı plastik veya metal profil taktığımız için kayma riski tamamen ortadan kalkmış oluyor.

Pvc merdiven kaplama fiyatları diğer zemin kaplama türlerine göre daha uygundur.

Fiyat hesaplaması yapılacak basamakların ve sahanlıkların ölçü alımından sonra metre kare olarak değilde toplam fiyat hesaplaması yapılır.

Çünkü merdiven döşeme uygulaması zor bir işlem ve sarfiyatı düz zeminlere göre daha çok olduğu için maliyetler hesaplanır ve toplam fiyat verilir.

Merdiven burunlarımız, farklı merdiven tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı şekil ve boyutlarda gelir.

8R bükülme yarıçapına sahip PVC yuvarlak veya hafif yuvarlak şekillerde mevcutturlar.

Esnek yapıları sayesinde montajı kolaydır ve rulo halinde heterojen ve homojen vinillerle uyumludur.

Merdiven burunlarımız, 16 cm'den yüksek merdivenler için 2R bükülme yarıçapına sahip keskin bir köşe ile de mevcuttur.

Ayrıca yoğun trafik alanları için alüminyum olarak da mevcuttur. Mevcut zeminin üzerine yerleştirilmelidirler.

Çok dekoratiftirler ve zarif bir görsel bitiş sunarlar.

Evdeki merdiven ve balkon açıklıklarına takviyeli plastik montajı

 

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.