WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Karo Halı Zemin Kaplama | أرضيات بلاط السجاد | Carpet Tile Flooring

Karo Halı Zemin Kaplama | أرضيات بلاط السجاد | Carpet Tile Flooring

Neden Doku Zemin Karo Halıları Seçmelisiniz?

En iyi özelleştirilebilir halı döşeme çeşitlerini sunuyoruz.

Ürünlerimiz çok uyarlanabilir ve alandan ödün vermeden kullanılabilir.

Kullandığımız malzeme, ürünün dayanıklılığını artıran çok güçlüdür.

Karo halılarımız, tasarımı ve doğası gereği esnektir ve montajı kolaydır.

Ayrıca uygun bir şekilde saklanabilir ve işlenebilirler.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

     

HALI KARO DÖŞEME TASARIMLARI
Doku Zemin Karo halı döşeme, olağanüstü dayanıklılığı ve kalabalık alanlarda yoğun kullanıma dayanabilmesi nedeniyle genellikle en çekici ve arzu edilen seçenek olarak kabul edilir.

Özelleştirme özgürlüğü ile müşteriler, mekanlarının tasarımını ve özelliklerini tercihlerine göre kolayca değiştirebilirler.

Profesyonel kurulum hizmetlerimizi talep etme seçeneğine rağmen, benzersiz tasarımlı karo halılarımız müşteriler tarafından da kurulabilir.

Genellikle büyük endüstriyel mekanlar, hem şık göründüğü hem de bakımı kolay olduğu için mekanları için karo halıları tercih etmektedir.

Karo Halı Avantajları:

Kurulumu kolay
Karo halılarımızın en ilginç özelliklerinden biri, bunları kendiniz monte etme özgürlüğüdür. Küçük parçalar halinde satın alınabildikleri için kolayca saklanabilecekleri, taşınabilecekleri ve elleçlenebilecekleri şekilde yapılırlar. Bu, ancak modüler karo halı tasarımı ve uygun kurulum kolaylığı sayesinde mümkündür.

Yaratıcı seçenekler
En iyisine inanıyoruz ve bu nedenle en iyisini sunuyoruz.

Müşterilerimizin her birine daha iyi bir halı döşeme deneyimi sunmak için, ürünlerimizle alanlarının nasıl görüneceğini görsel olarak görebilecekleri benzersiz bir VR yaklaşımı sunuyoruz.

Çok yönlü
Küçük alanlarda kullanımı kolay ve geniş alanlara kurulumu hızlı olan karo halılar çok yönlü bir üründür.

Kolayca istenilen ölçüye göre kesilebilme özelliği ile bu alanlar zemin kaplamasından ödün vermeden kullanılabilir.

Birkaç benzersiz ve çekici tasarımımız, şeklimiz ve malzemelerimizle her alan için her zaman bir şeyimiz var.

dayanıklılık
Ağır kullanıma dayanma yetenekleri ile Karo Halılar, şaşırtıcı ömürleri ile bilinir; ve en iyi yanı, onu ilgi alanlarınıza göre özelleştirseniz bile, dayanıklılığının devam etmesidir.

Uygun maliyetli
Karo halılarımızın bir diğer önemli faktörü de oldukça uygun maliyetli olmalarıdır. Maliyet düşürücü yönlerinden biri, profesyonel montajcılarımız tarafından yapıldığı için kurulum süremizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.