WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Karo Halı Kaplama

Karo Halı Kaplama

Karo Halı Nedir Ve Bunları Ne Zaman Kullanmalısınız?

Karo Halı Kaplama Çözümleri İçin Bize Ulaşın: 0212 620 65 42

Firmamız yapılan işlerde her zaman isteklerinizi ön planda tutarak ilerler ve kullanılan malzemeler yüksek kalitededir.

Tamamladığımız işlerimizden yola çıkarak kaliteli ve ucuz karo halı bağlamında sizlere uygun karo halı fiyatları sunmaktayız.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

   

Halı karoları nelerdir?
Modüler halılar veya kare halılar olarak da bilinen karo halılar, bir halı oluşturmak için birbirine takılabilen duvardan duvara rulo halinde kesilmiş karelerdir.

Halı karoları genellikle şu ebatlarda mevcuttur: 48x48, 50x50, 60x60 ve 96x96 cm.

Bazı karo halı sağlayıcıları, kurulumun karmaşıklığı ve maliyeti artırdığı altıgenler ve üçgenler gibi başka şekiller ve boyutlar da sunar.

Halı karolar, barlar ve restoranlar gibi ticari ortamlar ve diğer nispeten karmaşık olmayan projeler için bir döşeme seçeneği olarak oldukça popülerdir.

Hemen hemen her durumda duvardan duvara halıya alternatif olarak kullanılabilen karo halılar, benzersiz bir kişiselleştirme gerektirmeden, kolay kurulum ve bakım, uzun ömür ve sağlıklı, konforlu bir iç ortam yaratmak için duvardan duvara aynı özellikleri sunar.

Bir sonraki projeniz için karo halıları düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken dört önemli faktör var.

1. Halı karoları maliyet ve zaman tasarrufu sağlar
Küçük boyutları ile karo halıların kaldırılması, taşınması ve montajı duvardan duvara halılara göre çok daha kolaydır.

Bu, karo halıların diğer halı türlerine göre ana faydalarından biridir.

Halı karoları ayrıca, özellikle çok sayıda köşe ve tek açıya sahip odalarda çok daha az kesim gerektiğinden, kurulum sırasında önemli ölçüde daha az atıkla sonuçlanır.

Bazı üreticiler ayrıca, halı montajcıları için hayatı daha da kolaylaştıran çok hafif karo halılar sunar.

Bu nedenlerden dolayı karo halılar duvardan duvara halıya göre önemli ölçüde maliyet ve zaman tasarrufu sağlar ve bu da halı karoları kısıtlı bütçeli veya kısıtlı zaman çizelgesine sahip projeler için ideal bir seçim haline getirir.

2. Halı karelerinin çıkarılması ve değiştirilmesi kolaydır
Halı karolarının montajı sadece kolay değil, aynı zamanda çıkarılması da kolaydır.

Aşınma ve hasar meydana gelirse, karo halılar tüm zemini değiştirmek yerine tek tek değiştirilebilir.

Duvardan duvara halılar da yerinde tamir edilebilir, ancak süreç, hem uygun bir halı segmenti sipariş etme hem de gerekli montaj uzmanlığı açısından karo halılarda olduğundan çok daha karmaşıktır.

Karo halıların bir başka bakım avantajı, alttaki alt tabaka zemine erişim gerektiğinde karelerin kolayca kaldırılabilmesidir.

Bu, teknisyenlerin gerektiğinde zemin altı kablolarına erişebilecekleri anlamına gelir; bu, konferans salonları ve çevik çalışma alanları gibi sürekli değişime tabi olan alanlarda önemli bir avantaj sağlar.

3. Halı karoları size mükemmel tasarım esnekliği sağlar
Bazı yönlerden karo halılar, duvardan duvara halılardan daha fazla tasarım esnekliği sunar.

Yeni boya teknolojileri ile karo halılarda duvardan duvara halılarda mümkün olmayan çok çeşitli renk ve desenler yaratmak mümkün.

Halı modüler halı kareleri halinde kesildikten sonra boya uygulayarak, her bir karonun tüm kenarlarında mükemmel tasarım kaydı elde etmek mümkündür, böylece bir tasarım karodan karoya neredeyse sorunsuz bir şekilde akar.

Duvardan duvara halı kareler, yalnızca tasarımcının hayal gücü ile sınırlı benzersiz ortamlar yaratmak için özel renklendirilebilir veya özel bir tasarımla uygulanabilir.

İçin benzersiz veya karmaşık özel tasarımlar , duvara duvar hala olasılıkla en iyi seçenek olmaya, ama gelişen teknoloji ile birlikte halı karolar artık mutlaka bir kutu gibi bir görünüm veya temiz bir katı renk anlamına gelir.

Eşsiz veya karmaşık özel tasarımlar için duvardan duvara hala en iyi seçeneğiniz olabilir, ancak gelişen teknolojilerle karo halılar artık her zaman kutu gibi bir görünüm veya temiz düz bir renk anlamına gelmiyor.

4. Karo halıların ortam avantajları
Günümüzde karo halılar, duvardan duvara halıların tüm sıcaklık, konfor, akustik kaliteleri ile sağlık ve güvenlik avantajlarını, katmanlı yapılarının duvardan duvara göre yapıdan kaynaklanan sesi daha da fazla absorbe etmesi ve hatta ses seviyelerinde bile gözle görülür bir iyileşme sağlaması gibi ek bir avantajla sunmaktadır.

büyük açık plan ofis ortamlarında, çağrı merkezlerinde, kalabalık barlarda veya yoğun restoranlarda.

Bununla birlikte, karo halılar, akustiği etkilemeyebilecek, ancak bazı üst düzey projelerde istenebilecek dokunsal ayak altı hissini etkileyecek olan ekstra yumuşak destek seçeneğinden yoksundur.

Sonuç olarak, karo halılar hemen hemen tüm ticari ve kurumsal ortamlarda çarpıcı bir etkiyle başarıyla kullanılabilir.

Duvardan duvara halı, büyük ölçekli desenleme ve lüks bir ambiyans yaratmak için üstün seçim olmaya devam ederken, halı karolar neredeyse tüm diğer durumlarda uygun maliyetli bir seçimdir ve diğer tüm halı dışı döşeme seçeneklerinin çok üzerinde bir tasarım özgürlüğü potansiyeli yaratır. .

Umarız bu blog, karo halının ne olduğunu ve zaman ve bütçenin önemli olduğu tasarım projelerinde karo halıları nasıl kullanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmuştur.

İç mimarımızdan karo halı ipuçları:
Halı karoları farklı efektler oluşturmak için farklı konfigürasyonlarda yerleştirilebilir.

Desenli karo halılar, trafik alanları için ve düz renkler, örneğin patlama alanlarını tanımlamak için kullanılabilir.

Halı karo renkleri veya desenindeki değişiklikler, insanların bilet gişelerinde nerede sıraya girmesi gerektiğini belirtmek gibi yol bulmak için kullanılabilir.

Ek olarak, karo halılar arasındaki dikişler, istenen etkiye bağlı olarak gizlenebilir veya süslenebilir.

Tek bir döşeme projesinde çeşitli efektler oluşturmak için farklı boyutlarda karo halılar da kullanılabilir.
Karo halıların modülerliği, onları her türlü oyuncu mimar ve iç mimar için harika bir yaratıcı araç yapan şeyin bir parçasıdır.

Unutmayın, fiyatına değecek herhangi bir halı tedarikçisi, karo halı örnekleri sipariş etmenize izin verecektir, böylece hiçbir şeyden ödün vermeden farklı boyutlar, şekiller ve renklerle oynayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.