WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Antistatik zemin kaplama

Antistatik zemin kaplama

Antistatik Zemin Kaplaması, yüzeyi aşındırıcı hareketlerden korumak için özel “Aşılı Kopolimer Teknolojisi”ne dayanan Yüksek performanslı Aşınma dirençli koruyucu kaplamadır.

Endüstriyel ve evsel uygulamalar için yüksek performanslı zemin kaplama sistemidir.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

   

Anti Statik Döşeme
Antistatik ürünlerimiz, statik elektrik birikebilecek ortamlar için idealdir. Antistatik kaplamalarımız ve kendiliğinden yayılan serimiz, Reeprime CPS iletken astar ile birlikte uygulanacaktır. Bu sistemler, vinil veya karo kaplamalara kusursuz bir alternatif sunar.

Sistem Avantajları
Statik Elektrik Dağılımı
Çok yüksek kimyasal direnç
Dikişsiz reçine sistemi
dayanıklı
Kolay temizlenir
Tozsuz

Biz ESD Zemin Kaplama Elektrostatik boşaltma, anti statik Epoksi Zemin Kaplama ve esd döşeme anti statik kaplama ürünleri üreticisiyiz, poliüretan zemin kaplamaları, boyalar, güvenlik kalkanları ve güvenlik kalkanı spreyleri vb. zemin.

Ayrıca Protexion ürünleri iç veya dış mekanlarda kullanılabilir.

Anti statik kaplama, bir yüzeyde birikebilecek statik yükleri taşımak için elektriksel olarak iletken bir katmandır.

Antistatik kaplama, statik yükleri ve bunların etkilerini dağıtmak veya engellemek için tasarlanmış elektriksel olarak iletken bir kaplamadır.

Anti statik sprey, elektrostatik boşalmayı ve etkilerini kontrol etmek veya ortadan kaldırmak için kullanılan sıvı bir spreydir.

Ana Özellikler
Kimyasallara karşı iyi dirençli pürüzsüz ve güçlü kaplamalar.
Anti-statik özellikler.
Su geçirmez.
İşlem görmüş yüzeylerin temizlenmesi daha kolaydır
Kurulumu kolay
Uygulama ve kürlenme sırasında düşük koku
Kullanımda ekonomik.

Uygulamalar
Elektriksel olarak iletken bir kaplamanın gerekli olduğu tüm alanlar için önerilir.

Depolama koşulları
Raf ömrü sağlamak için malzeme 5°C ile 40°C arasındaki sıcaklıklarda saklanmalıdır.

Raf ömrü
Orijinal açılmamış ambalajlarında tavsiye edildiği şekilde saklandığında raf ömrü 12 aydır.

Seçenekler
Ambalaj / Ağırlıkça :

A Bileşeni = 20 kg / B Bileşeni = 3,6 kg
A Bileşeni = 10 kg / B Bileşeni = 1,8 kg

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.