WhatsApp
Telefon
  • Bağlar Çeşme Cad. & 1218. Sk. No: 4 Esenyurt - İstanbul
Antistatik Epoksi Zemin | Antistatic Epoxy Floor | أرضية إيبوكسي الاستاتيكيه

Antistatik Epoksi Zemin | Antistatic Epoxy Floor | أرضية إيبوكسي الاستاتيكيه

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama - Yöntemler ve Uygulamalar - Doku Zemin olarak, Antistatik epoksi zemin kaplama , kimyasal dayanımı yüksek, dekoratif özellikleri ile birlikte derzsiz bitişlere sahip bir zemin sağlanması gerektiğinde diğer zemin kaplama yöntemlerine göre tercih edilmektedir.

Antistatik epoksi zemin kaplaması çoğunlukla elektronik ve telekomünikasyon endüstrilerinde, otomotiv endüstrilerinde, ilaç fabrikalarında, havacılık endüstrilerinde, ameliyathanelerde, bilgisayar odalarında vb. kullanılmaktadır.

Yüksek performanslı bir kaplama hazırlamak için iyi bir alt tabaka hazırlığı çok önemlidir.

Kaplamanın döşeneceği betonun yüzeyi sert, sağlam ve tozdan ve boya, kireç, kaplama, sıva, kür ajanları, harç ve diğer yapıştırıcı artıkları gibi diğer bariyer malzemelerinden arındırılmış olmalıdır.

Doku Zemin:  Ürünlerimize Buradan ulaşabilirsiniz

      

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama Yöntemi
Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplaması için Ön Hazırlık
Mekanik hazırlık öncesinde cila, cila, gres, yağ ve benzeri kirletici maddeleri temizlemek için öncelikle uygun bir yağ çözücü kullanılır.

Kirlenmiş beton yüzeyler, ya kazıma, kazıma, taşlama veya kumlama ekipmanı ile mekanik olarak hazırlanır ve mekanik yöntemlerle sağlam, katı betona kadar uygun şekilde hazırlanır. Toz ve kalıntı izleri vakum ekipmanı kullanılarak temizlenir.

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Yöntemleri

1) Yüzey hazırlığı
Tüm Yüzeyler kuru (maks. %5 nem içeriği), temiz, sağlam ve şerbetsiz olmalıdır .

Yüzeyi hazırlamak için yüzey taşlama makineleri ve kumlama kullanılır; Astar uygulanmadan önce yüzey uygun şekilde temizlenmeli ve tozdan arındırılmalıdır.

2) astarlama
Astar içeriğinin birlikte karıştırılmadan önce iyice karıştırılması zorunludur.

İçindekiler, en az 4 dakika boyunca yavaş devirli bir matkap ve kürek kullanılarak yavaşça karıştırılır.

Astar daha sonra kuru beton yüzeye @ 0.2 ila 0.25Kg/m² Fırça/Rulo ile uygulanır.

3) Bakır Bant Döşeme
Gerekli genişlik ve kalınlıkta bir bakır şerit döşenir. Önce yağlı kağıt çıkarılır ve bakır şeridin yapışkan tarafı açıkta tutulur.

Kendinden yapışkanlı bakır şeridi, temiz astarlanmış alt tabakaya, boylamasına ve enine 1 ila 4 metre mesafede yapıştırın.

Çevrede, duvarların yakınında, kendinden yapışkanlı bakır şeridi duvarlardan 6 inç uzağa yapıştırın. Odanın herhangi bir ucunda, topraklama bağlantısı için bakır şerit uzatılmalıdır.

4) Baz Kat
Doğal siyah renkli üç bileşenli self levelling sistemidir. Astar kuruduktan sonra (genellikle astar uygulamasından 6 - 8 saat sonra) baz kat uygulanmalıdır.

5) Sonkat
Top Coat, üç bileşenli bir kendiliğinden yayılan sistemdir. Bunun için geniş bir renk yelpazesi mevcuttur ve belirli bir ortam için en uygun rengi seçmek için Teknik departman ile iletişime geçilmelidir.

Son kat, taban katın kurumasından hemen sonra uygulanır.

Son kat uygulaması için en az 12 saat boşluk bırakılmalıdır.

Son katın taban katı ile daha iyi yapışması için kuruyan taban katının yüzeyinin zımpara kağıdı kullanılarak pürüzlendirilmesi önerilir.

Son kat uygulamadan önce yüzey temizlenmeli ve yüzeyin toz parçacıklarından arındırılmış olduğundan emin olunmalıdır.

Son kat ve temel kat için karıştırma ve uygulama metodolojisi, normal bir kendiliğinden yayılan sisteme eşit olarak ortak kalır.

Antistatik Epoksi Zemin | Antistatic Epoxy Floor | أرضية إيبوكسي الاستاتيكيه | anti statik epoksi zemin kaplama özellikleri | taş kalkan epoksi | esd epoksi döşeme maliyeti | anti statik döşeme | taşlı gs4 | Zemin epoksi uygulaması | stonhard epoksi | taşlı gs | epoksi reçine fiyatları | park yerleri | Otopark zemin boyası | Türkiye'de bir galon Epoksi fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı nedir?

Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticari alanlarda kullanılan ticari tip halılardır.

 Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder.

Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir.

İplik PP ise (polypropleyn) maalesef ezilir ve tekrar eski hav yüksekliğine gelmez . İplik PA ise bizim hafızalı iplik dediğimiz (yani poly viny clorur) ezilmez . Üstüne statik yük geldiğinde ve bir zaman sonra kaldırıldığında izler görünür ancak fırçalandığında 24-48 saat arasında kendi hav yüksekliğine ulaşır .

 

3lü paspas sistemi kullanıldığında ömrü 10 yıldır.

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir.

Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar.

Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar.

Yani bitki özlü talaşlı bir malzeme, altın sarısına benzer. Bu malzeme halının üstüne yayılır. Fırçalı makineler ile üstünden geçildiğinde sarı toz siyah olarak çıkar. Kalan partiküller normal elektrik süpürgesi ile alınır. Standart bukle halılar kuru sistem temizlenir.

Bu şekilde halının temizlenmesi ile birlikte ipliklerde eski hav yüksekliğine gelir. Kuru sistem olduğu için üzerine hemen basılabilir .

Islak temizleme önerilmez zira ıslatıldığında kir tabana atılır, kuruyunca kir kusar. Ayrıca nemli kalacağı için bakteri oluşur.

Ancak flotex ürünümüz su ile temizlenir, ki piyasadaki tek ıslak temizlenen üründür . dökülen malzemeyi içine alamaz.

Kir ve leke bir spatül yardımı ile kaba hali alındıktan sonra su ve sabunla fırçalanarak leke geri alınabilir .

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler.